می خواهم کتاب شعر چاپ کنم از کجا شروع کنم؟

می خواهم کتاب شعر چاپ کنم از کجا شروع کنم؟

سه شنبه 23 شهريور 1400
12:26
naghmeh

این مقاله برای کسانی نوشته شده است که قصد دارند کتاب خود را از طریق انتشارات ها منتشر کنند . ناشر کتاب ، کل فرایند ارسال کتاب شما به ما تا فروش و توزیع آن را در ۱۶ مرحله مدیریت می کند .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱ : ارزیابی

در این مرحله ، فایل خود را روی سیستم بارگذاری می کنید . فایل شما برای چاپ کتاب شعر بارگذاری شده در سیستم در دو مرحله ارزیابی می شود .

ارزیابی کلی محتوا : ویراستاران ما بسته به حجم فایل ، با بررسی بخش های خاصی ، ارزیابی خواهند کرد . در صورت منفی بودن این ارزیابی ، در مورد اصلاح پرونده خود به شما اطلاع داده می شود و روند به پایان می رسد و در صورت مثبت بودن ، مرحله دوم ارزیابی آغاز می شود .

ارزیابی قیمت : سیستم برای فایل شما از نظر محتوا ، ارزیابی قیمتی انجام می دهد . ارزیابی از طریق پیام کوتاه و ایمیل به شما اطلاع داده می شود . نویسنده گرامی ، این فرایند ارزیابی حداکثر ظرف دو روز کاری انجام می شود . در این مرحله ، باید منتظر نتیجه ارزیابی پرونده خود باشید .

انتشار کتاب شعر مرحله ۲ : اطلاعات

وقتی پرونده شما که برای چاپ کتاب شعر در سیستم بارگذاری کرده اید مثبت ارزیابی شود ، به این مرحله خواهید رسید . در این مرحله ، هیچ هزینه اضافی به جز هزینه ای که به شما پیشنهاد می شود ، درخواست نمی شود در محتوای این سرویس ، روشی که نویسنده کم ترین هزینه را بپردازد ، رعایت شده است . با پرداخت هزینه ها تا مرحله چاپ کتاب ، نویسنده حداقل در هزینه شرکت می کند و انتشارات چاپ را رایگان می کند . با فروش حداکثر هزار کتاب ، انتشارات هزینه های خود را بر عهده می گیرد و برای هر فروش کتاب بعد از هزار نسخه ، ۵۰ درصد به نویسنده پرداخت می کند که بالاترین نرخ حق امتیاز در ایران است .

انتشار کتاب شعر مرحله ۳ : اطلاعات پروفایل

در این مرحله ، از شما درخواست می شود نویسنده وزارت فرهنگ ، شماره ISBN کتاب خود ، خرید باندرول و اطلاعات مورد نیاز در طول روند حسابداری پرونده خود را دریافت کنید . لطفاً مطمئن شوید که اطلاعات را به طور صحیح و کامل وارد کرده اید . اطلاعات مورد نیاز برای معاملات رسمی و تجاری در زیر توضیح داده شده است.

اطلاعات هویتی شما : این اطلاعات اطلاعاتی است که ما برای ثبت نویسنده شما در وزارت فرهنگ ، اخذ شابک کتاب شما از اداره حق چاپ ، خرید باندرول کتاب های خود از فدراسیون ناشران و تهیه متن قرارداد نیاز داریم . در صورت کمبود اطلاعات ، سیستم ها به طور خودکار بررسی های خود را بر اساس دولت الکترونیک انجام می دهند و معاملات انجام نمی شود .

اطلاعات آدرس شما : برای تحویل قراردادهای پیش از چاپ ، کتاب های پس از چاپ و فاکتور به شما ضروری است

اطلاعات تماس شما : به منظور اطلاع شما از کلیه مراحل ( ویرایش ، حروفچینی ، طراحی جلد ) درباره کتاب شما و تأیید شما مورد نیاز است .

اطلاعات حساب بانکی شما : برای انتقال حق امتیاز به شما الزامی است

انتشار کتاب شعر مرحله ۴ : اسناد

در این مرحله ، از شما انتظار می رود مدارک اضافی مورد نیاز ما را برای ایجاد کتاب شعر خود وارد کنید . اگر بخش هایی وجود دارد که می خواهید در کتاب خود مانند مقدمه ، وقف ، پایان نامه استفاده کنید و آن ها را در فایلی که قبلاً در سیستم بارگذاری کرده اید قرار داده اید ، نیازی به افزودن آن ها در اینجا نیست . هیچ یک از اسناد این صفحه به جز نوع کتاب ، متن پشت جلد و تصویر جلد اجباری نیست .

نوع کتاب: نوع کتاب را انتخاب کنید . اگر مطمئن نیستید ، به عنوان Otherعلامت گذاری کنید .

پشت جلد متن : در مرحله طراحی جلد پشت جلد کتاب شما استفاده می شود

تصویر جلد یا پیوند : تصویری را که می خواهید در طراحی جلد کتاب با آن کار کنیم بارگذاری کنید . شما موافقت می کنید که حق چاپ تصویر بارگذاری شده متعلق به شما است .

انتشار کتاب شعر مرحله ششم: پرداخت

در صفحه پرداخت ، دو توصیف پرداخت را مشاهده خواهید کرد .

اول: حداقل مبلغ پرداختی شما برای شروع سرویس: معاملات شما هنگامی شروع می شود که پرداخت مشخص شده در اینجا انجام شود. به عبارت دیگر ، برای شروع تراکنش ها نیازی به پرداخت کل مبلغ ندارید .

دوم: مجموع مبلغی که باید بپردازید: پس از پرداخت حداقل مبلغ ، تمام معاملات کتاب شما تا مرحله چاپ به پایان می رسد. در مرحله چاپ ، انتظار می رود پرداختی که در اینجا نوشته شده است تکمیل شود .

چاپ کتاب شعر مرحله ۷: خرید

پس از مرحله پرداخت ، پس از آن که قرارداد امضا شده شما به ما رسید ، شما به عنوان نویسنده در وزارت فرهنگ ثبت شده اید و گواهی ISBN برای کتاب شما ظرف یک روز کاری درخواست می شود. گواهی ISBN در همان روز کاری به صورت آنلاین به ناشر ما ارسال می شود. در این مرحله ، باید منتظر تعیین گواهی شابک باشید. به محض اینکه گواهی ISBN اختصاص داده شده به کتاب شما را وارد سیستم کنیم ، روند ویرایش آغاز می شود .

انتشار کتاب شعر مرحله ۸: ویرایش

در این مرحله ، ویرایشگر ما اشتباهات شما را تشخیص داده ، آن ها را تصحیح می کند و این اصلاحات را با رنگ قرمز علامت گذاری می کند . بنابراین به راحتی می توانید ببینید اشتباهات شما چیست و ویرایشگر ما در کجا تغییراتی ایجاد کرده است . هنگامی که ویرایشگر ما کار پرونده شما را به پایان رساند ، ما با ارسال یک پیام به شماره تلفن و آدرس ایمیل شما در سیستم ثبت شده ، به شما اطلاع می دهیم . پس از این فرآیند ، می توانید وارد سیستم شده و پرونده خود را که فرآیند ویرایش آن به پایان رسیده است مرور کنید و می توانید تأیید یا درخواست بازبینی کنید . بسته به حجم فایل شما ، روند ویرایش کتاب شما بین ۱ تا ۱۵ روز طول می کشد .

هنگامی که ویرایشگر ما کار ویرایش پروژه شما را تکمیل می کند ، یک پیام کوتاه و ایمیل دریافت خواهید کرد که این فرایند به پایان رسیده است . در این موقعیت تغییرات ایجاد شده در فایل با رنگ قرمز مشخص شده است. می توانید این تغییرات را مرور کنید .

اگر تغییرات در فایل را مناسب نمی دانید ، می توانید با توجه به مکان هایی که مناسب نمی دانید ، از طریق پیام به ویرایشگر ما اطلاع دهید .

ویرایشگر مکانهایی را که مناسب نمی دانید دوباره کار می کند و فایل را در سیستم بارگذاری می کند .

وقتی تغییرات در فایل را مناسب می دانید ، از طریق سیستم تأیید می کنید. پس از تأیید شما ، دومین فرآیند ویرایش ، فرآیند تصحیح ، آغاز می شود .

انتشار کتاب شعر مرحله نهم : تصحیح

ویرایشگر تصحیح ما ویرایشهای ویرایشگر قبلی ما را بررسی می کند و در صورت اعتراض به این تجدید نظرها ، آن ها را با شما به اشتراک می گذارد . هنگامی که ویرایشگر تصحیح ما کار پرونده شما را به اتمام برساند ، ما با ارسال یک پیام به شماره تلفن و آدرس ایمیل شما که در سیستم ثبت شده است ، به شما اطلاع می دهیم . پس از این فرآیند ، می توانید وارد سیستم شده و پرونده خود را که آخرین فرآیند خواندن آن به پایان رسیده است مرور کنید و می توانید تأیید یا درخواست بازبینی کنید . بسته به حجم فایل شما ، فرایند خواندن نهایی کتاب شما ممکن است ۱ تا ۳ روز طول بکشد .

هنگامی که آخرین خواننده ما کار خود را به پایان رساند ، یک پیام کوتاه و یک ایمیل دریافت خواهید کرد. در این موقعیت؛

تغییرات ایجاد شده در فایل با رنگ آبی مشخص شده اند. می توانید این تغییرات را مرور کنید .

اگر تغییرات در فایل را مناسب نمی دانید ، می توانید مکان هایی را که مناسب نمی دانید یادداشت کرده و آخرین خواننده ما را از طریق سیستم از طریق پیام مطلع کنید .

وقتی تغییرات در فایل را مناسب می دانید ، از طریق سیستم تأیید می کنید. پس از تأیید شما ، حروفچینی (آماده سازی صفحات داخلی کتاب شما) فایل شما آغاز می شود .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱۰ : چیدمان

هنگامی که حروفچین ما کار پرونده شما را به اتمام می رساند ، ما با ارسال یک پیام به شماره تلفن و آدرس ایمیل شما که در سیستم ثبت شده است ، به شما اطلاع می دهیم . پس از این فرآیند ، می توانید وارد سیستم شده و پرونده خود را که مراحل حروفچینی را تکمیل کرده است ، مرور کرده و تأیید یا درخواست تجدید نظر کنید . بسته به حجم فایل شما ، روند حروفچینی کتاب شما ممکن است ۱ تا ۳ روز طول بکشد .

هنگامی که ماشین نویس ما کار خود را به پایان برساند ، یک پیام کوتاه و یک ایمیل دریافت خواهید کرد . در این موقعیت؛

اگر درخواستی برای تغییر در حروفچینی دارید ، می توانید مکان های مربوطه را با شماره صفحه یادداشت کرده و از طریق سیستم از طریق پیام به حروفچین ما اطلاع دهید .

حروفچین ما درخواست های شما را دوباره کار می کند و فایل را روی سیستم بارگذاری می کند .

وقتی تغییرات در فایل را مناسب می دانید ، از طریق سیستم تأیید می کنید . پس از تأیید شما ، روند طراحی جلد پرونده شما آغاز می شود .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱۱ : طراحی جلد

هنگامی که طراح گرافیک ما کار روی پرونده شما را تکمیل می کند ، ما با ارسال یک پیام به شماره تلفن و آدرس ایمیل شما در سیستم ، به شما اطلاع می دهیم . پس از این فرآیند ، می توانید وارد سیستم شده و پرونده خود را که مراحل طراحی جلد آن به پایان رسیده است مرور کنید و می توانید تأیید یا درخواست بازبینی کنید . مراحل طراحی جلد کتاب شما ۱ تا ۳ روز طول می کشد .

هنگامی که طراح گرافیک ما کار خود را به پایان رساند ، یک پیام کوتاه و یک ایمیل دریافت خواهید کرد . در این موقعیت؛

اگر درخواستی برای تغییر در جلد دارید ، می توانید یادداشت بردارید و طراح گرافیک ما را از طریق پیام روی سیستم مطلع کنید .

طراح گرافیک ما درخواست های شما را دوباره کار کرده و فایل را روی سیستم بارگذاری می کند .

وقتی تغییرات در فایل را مناسب می دانید ، از طریق سیستم تأیید می کنید . پس از تأیید شما ، روند چاپ فایل شما آغاز می شود .

انتشار کتاب شعر گام دوازدهم : انتشار کتاب شعر

پس از اتمام مراحل چاپ کتاب های شما ، با پیامک به شما اطلاع داده می شود که ما به شماره تلفن شما در سیستم ما ارسال می کنیم . کتاب ها به تعداد دفعاتی که در قرارداد مشخص کرده اید ، حداکثر ظرف سه روز کاری پس از چاپ از طریق چاپ به آدرس ثبت شده شما در سیستم ارسال می شود .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱۳ : توزیع

وقتی کتاب شما چاپ می شود ، ما بولتن تبلیغاتی را برای شرکت های پخش کتاب ارسال می کنیم . بنابراین ، انتشار کتاب های شما در همه سایت های اینترنتی که کتاب می فروشند و در پایگاه داده فروشگاه های کتاب آغاز می شود . بین ۲-۸ روز طول می کشد تا شرکت های پخش کتاب کتاب های خود را در انبار وارد کنند .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱۴ : فروش

در این مرحله کارهای چاپ کتاب شعر شما به پایان رسیده است . اکنون می توانید میزان فروش را پیگیری کنید .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱۵ : برگه فایل های بارگذاری شده

در این برگه ، می توانید تمام فایل های بارگذاری شده خود را طی فرایند چاپ کتاب شعر خود مشاهده کنید . فایلی که ویرایشگر روی آن کار می کند ، فایل خواندن نهایی شما ، فایل حروفچینی شما ، طرح جلد شما ، پرونده های شما که تحت فشار قرار می گیرند ، قراردادهای شما ، اسناد banderol شما. به طور خلاصه ، می توانید هر پرونده ای را که انتشارات ما در طول چاپ کتاب شعر شما روی آن کار کرده است ، مشاهده و بارگیری کنید . به عنوان مثال ، فرض کنید قرارداد خود را از دست داده اید ، می توانید آن را فوراً از اینجا بارگیری کنید . انتشارات ما هر فرآیندی را در فرایند چاپ کتاب شفاف می کند . به همین دلیل ، در حالی که شما حتی نمی دانید تعداد زیادی باندرول برای کتاب شما در بسیاری از انتشارات خریداری شده است ، می توانید اسناد رسمی را در اینجا دنبال کنید .

انتشار کتاب شعر مرحله ۱۶ : گزارش های فروش

در این برگه ، می توانید فوراً ببینید کدام روز و چند نسخه از کتاب شما فروخته شده است. گزارشات فروش در سیستم فاکتور ما ادغام شده است. به همین دلیل ، به محض صدور فاکتور می توانید فروش خود را فوراً پیگیری کنید .


[ بازدید : 2 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرویس محتوا سازی سورنا است. || قدرت گرفته از Pasargadblog.ir
× بستن تبلیغات