× بستن تبلیغات
سرویس محتوا سازی سورنا

اسکلت فلزی امروزه به عنوان هسته اولیه بسیاری از بناهای مسکونی و اداری و صنعتی محسوب می شود. مراحل ساخت اسکلت فلزی ساختمان می تواند مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد.ساخت اسکلت فلزی در بسیاری موارد مقرون به صرفه می باشد.جهت آشنایی با مراحل ساخت اسکلت فلزی با ماهمراه باشید و در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید.

مراحل ساخت اسکلت فلزی:

 • خاکبرداری
 • پیاده کردن نقشه فونداسیون
 • اجرای بتن مگر
 • قالب بندی فونداسیون
 • ارماتورگذاری
 • بتن ریزی پی
 • اجرای اسکلت
 • اجرای سقف
 • اجرای دیوار ها

پوشش سوله دارای دو بخش می باشد :

 • پوشش سقف سوله
 • پوشش بدنه سوله (داخلی بدنه و خارجی بدنه)

نکات اجرایی ‌مراحل ساخت اسکلت فلزی

برای اجرای یک ساختمان بااسکلت فلزی باید ابتدا زمین مورد ساختمان سازی دارای مقاومت کافی بوده تا بتواند نیروی وزن ثقلی ساختمان را تحمل نماید و دچار نشست نشود. برای این منظور ابتدا از طرف مهندسین اقدام به عملیات برر‌سی مقاومت فشاری زمین مورد نظر می‌نمایند.

برای این امر اقدام به گمانه زنی نموده و از خاک طبقات مختلف زمین نمونه برداری کرده و برای مشخص نمودن مقدار بار قابل تحمل نمونه را به آزمایشگاه فرستاده تا مورد آزمایش قرار بگیرد.

بعد از این که آزمایشگاه اقدام به مشخص نمودن مقاومت فشاری خاک نمود‌، مهندس طبق این مقاومت فشاری خاک محاسبه پی سازی را انجام می‌دهد. که هر چه این عدد کوچکتر باشد، باید ابعاد پی بزرگتر و هر چه این عدد بزرگتر باشد ابعاد پی بزرگتر می‌شود که معمولاً این عدد نزدیک به یک کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است.

‌‌بعد از عملیات پی کنی

بعد از خاکبرداری بایستی با بتن مگر به ضخامت ۱۰ سانتیمتر زیر پی ریخته شود. بتن مگر، بتنی با عیار کم سیمان در حدود ۱۵۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مکعب است،تنها هدف از ریختن آن جدا نمودن سطح زمین از سطح پی اصلی و ایجاد سطحی صاف و یکنواخت در زیر پی است.

زمین را بایستی بعد از خاکبرداری تراز کرده که به دو صورت با دوربین نیو‌ یا با شلنگ تراز بایستی تراز کنند. با گچ رنگ جایی که پی قرار می‌گیرد مشخص می‌کنند و زیر آن را مقداری بزرگتر از ابعاد پی و شناژ به اندازه ۱۰ الی ۲۰ سانتیمتر بیشتر با سنگ و ملات سیمان تراز نموده و بهتر است که کل زمین خاکبرداری را تراز کنند و سطح آن را با ملات ماسه سیمان صاف کنند. پس از ریختن بتن مگر طبق نقشه محاسباتی اقدام به آرماتوربندی می‌نمایند.

آرماتورگذاری

مراحل ساخت اسکلت فلزی : آرماتورگذاری طبق نقشه‌های محاسباتی بایستی اجرا شود و آن را طبق دیتایل‌ها بایستی اجرا‌ و کنترل کرد. بعد از عمل آرماتوربندی پی اقدام به قالب‌بندی می‌کنند. از انواع قالب‌های چوبی، فلزی استفاده می‌شود و اگر از قالب‌های چوبی یا فلزی استفاده کنند بایستی حتماً سطح داخل آن را چرب کرد.

بعد از قالب بندی‌، آرماتورهای بولت که برای اتصال صفحه ستون به آن است، در محل مورد نظر قرار می‌گیرند. این بولت‌ها‌ با صفحه بایستی دقیقاً طبق نقشه در یک خط یعنی مرکز آنها، همه از یک خط از دو طرف قرار گیرند.و همه آنها در یک تراز باشند که نیاز به استاد کار ماهر دارد. بایستی از دو طرف ریسمان کشی شود و دقیقاً در محل تقاطع ریسمان‌ها آن قدر صفحه را تغییر دهند تا دقیقاً در آن جا قرار گیرند.

انواع اتصال ستون به شالوده

مراحل ساخت اسکلت فلزی : جزئیات اتصال ستون فلزی به شالوده بتنی به نیروی موجود در پای ستون بستگی دارد. در ستون با انتهای مفصلی فقط نیروی فشاری و برشی از ستون به شالوده منتقل می‌شوند. اگر‌ لنگر خمشی را ‌‌به شالوده منتقل کنند‌، در آن صورت‌، نیاز به طرح اتصال مناسب برای این کار خواهند داشت که اتصال گیردار خوانده می‌شود.

مرحله بتن ریزی ،درساخت اسکلت فلزی

مراحل ساخت اسکلت فلزی : بتن مورد نظر یا از کارخانه تخلیه بتن یا در محل آماده می‌شود.مقاومت فشاری بتن حتماً باید مورد آزمایش قرار بگیرد.برای آزمایش بتن کافی است نمونه مکعبی یا استوانه‌ای از آن را تهیه و برای مشخص نمودن مقاومت فشاری و کششی …به آزمایشگاه بفرستند تا مقاومتی که مورد نظر بوده است داشته باشد.اگر بیشتر باشد مشکلی نیست ولی نباید ‌مقاومت بتن از مقاومت ذکر نموده کمتر باشد.

نکاتی که در زمان بتن ریزی بایستی رعایت شود.

 • قبل از اینکه بتن در محل ریخته شود حتماً حمل بتن (تراک میکسر) چند بار بتن را به هم بزند و از فاصله بالا بتن را خالی نکند چون دانه بندی بتن به هم می‌ریزد. و اگر فاصله زیاد بود باید از ناودانی‌های فلزی که به آن شوت می‌گویند استفاده کند.
 • بسته به نوع کار و مقدار آرماتور مصرفی از ویبره برای تراکم کردن بتن استفاده شود. حتماً بتن ریخته شده پس از هر لایه بتن ریزی کاملاً ویبره شود تا هوای داخل بتن خارج شود.
 • پس از اتمام مرحله بتن ریزی و گیرش بتن باید سعی شود که سطح بتن مرطوب نگه داشته شود تا آب ترکیب خود را از دست نداده و سریعاً دچار ترگ خوردگی و در نتیجه ضعف بتن نشود.
 • سپس اقدام به باز کردن قالب نموده و پس از این عملیات، نوبت قرار دادن صفحات بیس پلیت و تعیین آکس آنها برای فرود ستون‌ها‌ است.
 • بعد از مشخص کردن آکس ستون‌ها و کار گذاری صفحه ستون‌ها، اقدام به هواگیری صفحه ستون‌ها می‌شود. ‌این عملیات به وسیله ریختن بتن شل در زیر صفحه است و در برخی موارد هم سوراخی در وسط صفحه ستون نموده و این عملیات اجرا می‌شود.
 • با سفت گردن پیچ‌های روی بیس پلیت، هوای اضافی خارج می‌شود. این کار به این دلیل است که فضای خالی زیر صفحه ستون باقی نماند و بر اثر فشار از ناحیه ستون‌ها دچار نشست نشود.
 • برای تسریع در کار گذاشتن و سرعت بخشیدن و زود مهار شدن تیر آهن ستون‌، قبلاً یک نبشی و یک ورق اتصال بر روی صفحه ستون جوش شده و به محض قرار گرفتن ستون در محل‌ و اطمینان از قائم بودن آن، عملیات جوشکاری انجام می‌شود.

مراحل ساختن ستون‌ها

 • مراحل ساختن ستون شامل برش ستون‌ها، برش پروفیل‌های آن، مونتاژ ستون‌ها، سپس برش ورق‌های ستون، مونتاژ آن ورق‌ها روی ستون‌ و پس از آن ساختن نشیمن تیرها و مونتاژ آنها روی ستون‌ها است.
 • در طبقات بالاتر، از تیر آهن های با نمره پایین‌تر نسبت به طبقات پایین استفاده می‌شود و دلیل آن هم کاهش بار در طبقات فوقانی است.
 • برای تقلیل اندازه ستون، روش معمول این است اختلاف ضخامت توسط اتصال پلیت در طرفین و جوشکاری آن صورت می‌پذیرد.
 • ستون‌ها‌ به وسیله قلاب‌هایی که در سر آن وصل شده توسط جرثقیل بلند شده و در محل مورد نظر که قبلاً آکس در روی بیس پلیت مشخص شده قرار می‌گیرد.
 • پس از اینکه جوشکاری‌های اولیه صورت گرفت و ستون در محل خود قرار گرفت در این مرحله باید بقیه نبشی‌ها و پلیت‌های لازم به پایه ستون و صفحه ستون جوش شود و در داخل نبشی‌ها حتماً لچکی‌هایی جوش شوند.
 • لچکی عبارت است از تکه‌ای از پلیت به ضخامت مشخص که شکل آن تقریباً ذوزنقه‌ای شکل بریده شده و بر دل نبشی‌های متصل شده جوش می‌شود.
 • جوش دادن نبشی‌های به ستون و صفحه بیس پلیت عیب این شکل رنگ نزدن به فلزات برای جلوگیری از عمل اکسیدن شدن فلزات است.

ساخت و نصب تیرها

 • به دلیل این که توان تیرها را بالا ببرند، اقدام به لانه زنبوری کردن تیرها می‌کنند. برای این منظور با استفاده از شابلن که در اختیار جوشکار قرار می‌دهند و به کمک هوا گاز اقدام به برش می‌کنند. قطعات جدا شده را دوباره تحت شرایطی به هم جوش می‌کنند. سپس دو سر تیر را به کمک پلیت وصله می‌کنند و این کار به دلیل آن است که هنگام کار گذاشتن تیر لانه زنبوری در دو سر نیروی برش حداکثر است‌. برای مقابله با نیروی برش این کار صورت می‌گیرد.
 • برای سوار نمودن تیرها بر ستون‌ها قبلاً در ارتفاعات مشخص‌، تیر به ستون سوار می‌شود. در این ارتفاعات نبشی‌هایی قرار گرفته و تیرها بر روی آنها ‌جوش می‌شوند.
 • این نبشی‌ها هنگامی که ستون را هنوز به صورت ایستاده قرار نداده‌ و روی زمین افتاده‌اند، صورت می‌گیرد.

اجرای بادبند،در ساخت اسکلت فلزی

 • به طور کلی بادبند باعث می‌شود که مقاومت ساختمان در برابر نیروهای افقی مانند باد و زلزله و…افزایش یابد.
 • اجرای بادبند به این صورت است که بنا به محاسبه برای بادبند از ناودانی تک یا جفت تک یا جفت و….استفاده می‌شود.
 • بعد از اینکه نوع پرویفل طبق محاسبات انتخاب شد از یک سر ستون به پایه دیگر آن به صورت چپ و راست نصب می‌شود و باید از دو طرف کاملاً به وسیله ورق و جوش مهار شود. طرف دیگر نیز به همین صورت اجرا می‌شود و در نهایت به صورت ضربدر درمی‌آید. و محل برخورد دو ضربدر را به وسیله یک پلیت، طبق نقشه محاسباتی ابعاد و ضخامت آن، مهار می‌کنند.
 • با توجه به نیرویی که وارد می‌شود ابعاد وصله و خود پروفیل بادبند تغییر می‌کند. مثلاً هر چه به طبقات پایین‌تر نزدیک می‌شوند، قطورتر انتخاب شده، چون نیروی زلزله در طبقات پایین‌تر بیش از طبقات بالا است.

+ تعداد بازدید : 16 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:35


برنج غله ای است که به اشکال مختلف وجود دارد. برنج فرآوری نشده رنگ بژ، قهوه ای یا حتی سیاه دارد. برنج فرآوری شده معمولاً سفید خواهد بود. برخی از روش های تهیه برنج می تواند باعث فریب دادن آن در تعیین نوع آن شود. به عنوان مثال، برنج پائلا یا مکزیکی ممکن است چاشنی هایی مانند زردچوبه یا زعفران اضافه کرده باشد که به نظر می رسد غلات کامل است.

سالم ترین انواع آن عبارتند از: انواع برنج قهوه ای، برنج وحشی، برنج ایرانی ، برنج شمال ، برنج سیاه و برنج قرمز. برنج همچنین در اندازه های مختلف مانند دانه کوتاه، متوسط ​​و بلند وجود دارد. دانه های کوتاه و متوسط ​​بیشتر نشاسته ای و شیرین هستند، بنابراین دانه بلند برای کاهش وزن کمی بهتر است. روشی که برنج فرآوری می شود بر عواملی که بر کاهش وزن تأثیر می گذارند تأثیر می گذارد. درجات مختلف فرآوری برنج وجود دارد. برنج قهوه ای حداقل فرآوری شده است، در حالی که برنج فوری کاملا پخته شده و سپس آبگیری می شود

5 نکته برای کاهش وزن با برنج

برنج می تواند بخش خوبی از یک برنامه کاهش وزن متعادل باشد. نکته کلیدی این است که از این دانش خود استفاده کنید: تمرکز بر کنترل وعده غذایی، برنج قهوه ای، سبزیجات اضافه شده، افزودن کالری کم، و روش های پخت سالم.

1. کنترل کالری برنج را به دست بگیرید

برنج سبوس دار سالم است اما می تواند کالری زیادی داشته باشد. اگرچه فوایدی دارد، اما خوردن بیش از حد آن آسان است. مهم است که کنترل وعده غذایی را تمرین کنید تا برنج کالری اضافی زیادی دریافت نکند.

اندازه استاندارد برنج یک فنجان است. به جای ریختن انبوه قاشق در ظرف یا پخش برنج در بشقاب خود، آن را از قبل اندازه بگیرید.

2. غلات کامل : برنج قهوه ای در مقابل سفید

همه غلات به عنوان غلات کامل شروع می شوند، سپس بسیاری از آنها تا مرحله تصفیه شدن پردازش می شوند. غلات کامل تمام دانه گیاه هستند. دانه یا هسته از سه قسمت خوراکی تشکیل شده است:

سبوس: لایه بیرونی که حاوی فیبر و بسیاری از مواد معدنی و آنتی اکسیدان است

آندوسپرم: لایه داخلی حاوی درشت مغذی ها، ویتامین ها و مواد معدنی است.

جوانه: هسته حاوی چربی های سالم، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است.

غلات کامل حاوی کل هسته از جمله سبوس، جوانه و آندوسپرم هستند. دانه های تصفیه شده سبوس و جوانه را حذف می کنند، مانند برنج سفید. دلیل پالایش کمک به بهبود بافت و افزایش ماندگاری است.

نقطه ضعف تصفیه غلات این است که این فرآیند فیبر، مواد معدنی مانند آهن و بسیاری از ویتامین های گروه B را حذف می کند. گاهی اوقات تولید کنندگان مواد غذایی مقداری از مواد مغذی را اضافه می کنند اما فیبر جایگزین نمی شود.

فیبر بخش مهمی از کاهش وزن است. یک مطالعه Annals of Internal Medicine نشان داد که هدف آن حدود 30 گرم استفیبر روزانه می تواند به کاهش وزن و عوارض پزشکی مرتبط کمک کند. وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) توصیه می کند که حداقل نیمی از غلات مصرفی باید غلات کامل باشد. کسانی که از نظر بدنی بسیار فعال هستند ممکن است نیاز بیشتری داشته باشند.

با توجه به مرجع بهداشتی، Precisionnutrition، همه کالری ها برابر نیستند. این در هنگام مقایسه میزان انرژی (کالری) مورد نیاز برای جویدن، بلع و هضم غذا صادق است.

در یک مطالعه، گردو حدود 20 درصد کمتر از آنچه تصور می شد کالری دارد. این به این دلیل است که روش‌های استاندارد تست کالری مواد غذایی دقیق نیستند. آنها فیبر بالایی که توسط بدن ما جذب نمی شود را در نظر نمی گیرند

3. برنج را با سبزیجات ترکیب کنید

سبزیجات سرشار از فیبر و مواد مغذی هستند در حالی که کالری کمی دارند. برای کمک به کاهش کالری، مقداری سبزیجات را با برنج خود مخلوط کنید. سعی کنید اسفناج را تفت دهید و به برنج اضافه کنید، یا مقداری هویج خرد شده، فلفل دلمه ای و/یا پیاز را بپزید و با هم مخلوط کنید. بسیاری از خواربارفروشی ها «برنج» گل کلم یا کلم بروکلی را نیز عرضه می کنند که سبزیجات ریز خرد شده شبیه برنج است. این هر دو را می توان به راحتی با سرخ کردن در تابه با کمی آب و ادویه ها به مدت حدود پنج دقیقه پخت.

بسیاری از سبزیجات دوستدار برنج نیز تقویت‌کننده‌های عالی سیستم ایمنی هستند. خرید برنج شمال و ترکیب آن با سبزیجات معرکه خواهد شد.

4. از مقدار افزودنی های برنج آگاه باشید

هنگامی که برنج برای غذاهای مختلف آماده می شود، همیشه دارای مواد افزودنی است که باعث افزایش کالری می شود.

سوشی شکر و سرکه به آن اضافه شده است. شکر کالری اضافی اضافه می کند و به خصوص با برنج سفید تصفیه شده، می تواند به اشتها کمک کند.

برنج سرخ شده از روغن استفاده می کند که می تواند کالری اضافی زیادی را به همراه داشته باشد. یک قاشق غذاخوری روغن می تواند 120 کالری اضافه کند. بیشتر دستور العمل های خانگی دو تا سه قاشق غذاخوری می خواهند در حالی که سبک رستورانی بیشتر است! برنج ریزوتو از کره و پنیر درست می شود. برخی از برندهای تجاری ریزوتو حاوی 400 کالری در هر وعده هستند.

برنج خانگی بسته به چیزی که به آن اضافه می شود، گزینه بهتری است. مراقب روغن ها و چربی هایی مانند خامه، کره یا روغن اضافه شده باشید. به عنوان مثال، یک قاشق غذاخوری کره حاوی 100 کالری است. برای اینکه برنج را کمی کم کالری تر کنید، سعی کنید مقداری آبگوشت برای طعم بیشتر با حداقل کالری اضافه کنید. با آب لیمو یا لیموترش مزه دار کنید و با گیاهان تازه یا خشک مخلوط کنید.

5. روش پخت برنج مهم است

بخارپز کردن یا جوشاندن برنج با آب یا آبگوشت بهترین راه برای طبخ آن است زیرا روغن یا کره اضافی در تابه استفاده نمی شود.

روش پخت و پز و سرد کردن نیز می تواند میزان نشاسته مقاوم موجود در برنج را افزایش دهد. این نشاسته ای است که در برابر هضم در روده کوچک مقاومت می کند. نشاسته مقاوم همچنین باکتری های سالم روده شما را تغذیه می کند. پروبیوتیک هایی که می توانند به باکتری های سالم روده کمک کنند با کاهش وزن بدن مرتبط هستند.برنج پخته شده سرد شده نسبت به برنجی که پخته شده و سرد نشده است، نشاسته مقاوم بیشتری دارد

+ تعداد بازدید : 17 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:34

روند پیشرفت فایبر سمنت برد (سیمان الیافی) در سال ۲۰۲۰ بگونه ای می باشد که تمامی ساختمان سازها و حتی مردم عادی علاقه زیادی به استفاده این متریال در ساخت و سازهای خود شده اند و به این متریال جدید کاملا اعتماد کرده اند. این محصول یک ماده متنوع است که با سبک خیره کننده و محافظت بی نظیرش باعث شده است تا برای اجراهای نمای خارجی ساختمان و دکوراسیون داخلی بنا از فایبر سمنت استفاده شود.

با توجه به اینکه ما از این محصول به عنوان متریال نوین یاد می کنیم منظورمان این نیست که این متریال جدید است است برعکس سیمان الیاف محصول جدیدی نیست بلکه نسبت به متریال های دیگری که از زمان قدیم از آنها استفاده می شده است جدید است، اما با توجه به تنوع و مزایای زیاد فایبر سمنت برد برنامه ها و طرح هایی که این روزها شاهد آن هستیم واقعاً ابتکاری هستند. در اینجا ۵ نکته درباره رونده ساخت فایبر سمنت برد که در سال ۲۰۲۰ آمده است را برای شما بیان می کنیم همرا ما باشید.

شماره ۱: جزئیات را با اشکال مشخص اضافه کنید

نمای فایبر سمنت برد به طراحان ساختمان چند روش برای نمایش جزئیات نمای خارجی آنها ارائه می دهد. طرح کلبه از پانل های عمودی و افقی در قسمت خارجی استفاده شده و از یک طرح پنجره منحصر به فرد و یک پالت رنگ متمایز برای جذابیت بیشتر در خانه برخوردار است. تزئینات سفید و آبی توجه شما را به مربع ها و منحنی های مشخص نمای کلبه جلب می کند.

طراحی های خارجی در همه جا می تواند از قابلیت کاربرد فایبر سمنت برد بهره مند شود و سازندگان خانه در سراسر ایالات متحده برای ارائه طراحی برجسته منزل به سیمان الیافی اعتماد می کنند. با توجه به ترکیب کردن متریال ها و رنگ های مختلف می توان طبق سلیقه خود نمای ساختمان تان را به وسیله فایبر سمنت برد دیزاین کنید.

شماره ۲: رنگ پررنگ را بیاورید

طراحان ساختمانها در طراحی خارجی خود جسارت بیشتری پیدا می کنند و شروع به استفاده از رنگ های تیره (مانند ذغالی ، آبی تیره یا مشکی) می کنند تا سبک خانه خود را برجسته کنند.

اگر طراحان ساختمان راهی برای به روزرسانی نمای بیرونی خود بخواهند او برای یک تغییر بزرگ آماده نباشند، رنگ های تند و تیره نیز در اصلاح و سایر جزئیات بیرونی کار می کنند. برای اجرای نمای ساختمان خود حتما با پیمانکار نما و طراح نما مشاوره بگیرید و از آنها کمک بگیرید زیرا آنها در این زمینه می توانند شما را کمک کنند و ایده های جابی را برای زیباتر شدن منزل و همچنین استفاده از متریال مقاوم برای محافظت از داخل خانه به شما ارائه می دهند.

از نمای فایبر سمنت برد در متنوع ترین رنگ ها گرفته تا فایبرسمنت کف و دیوارهای جداکننده ، کنامیت محصولی را ارائه می دهد تا به طراحان ساختمان کمک کند تا به ایده آل مورد نظر خود در دکوراسیون و اجرای نمای بنا خود برسند.

شماره ۳: فضای داخلی را با بافت تقویت کنید

همانطور که می دانید از فایبر سمنت برد در خانه های سراسر دنیا استفاده می شود و سازندگان خانه این پنل های همه کاره را در طرح های مختلف نصب کرده اند. طراحان می توانند با ترکیبی از فایبر سمنت ، همراه با سایر مواد و محصولات دیگر، زیبایی بصری و مقاومت بیشتر به نمای خارجی خود بیفزایند.

تلفیق دو متریال مکمل یک روش عالی برای ایجاد تضاد در نمای خارجی شماست و استفاده از رنگهای مختلف به هر طراحی که سلیقه شما است به خانه ظاهری پویا می بخشد. نمای خارجی فوق با موفقیت ترکیبی از سیمان الیاف و روکش سنگ برای طراحی با کنتراست بالا و زیبا است. جفت شدن جلوه طبیعی سنگ با رنگ سفید و تیره رنگ در نما باعث ایجاد تمایز در نمای خارجی و زیبایی بیشتر خانه می شود.

شماره ۴: از مواد با مقاومت بیشتر استفاده کنید

فایبر سمنت برد دهه هاست که محبوبیت زیادی دارد و امروزه این ماده همچنان سیر صعودی خود در ساخت و سازها را حفظ می کند زیرا این یک انتخاب پایدار برای هر دو نمای خارجی و درونی و ساختمان های تجاری و مسکونی است. حال دلیل استفاده زیاد و این محبوبیت چیست؟

فایبر سمنت برد به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و سرما و همچنین عایق مناسب در برابر گرما و مناسب برای هر شرایط آب و هوایی می باشد. علت محبوبیت این متریال به دلیل مزایای بسیار زیاد آن می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 • فایبر سمنت بردها از دوام بالایی برخوردار هستند و محصولات کنامیت تا ۵۰ سال دوام خواهند داشت که باعث صرفه جویی در مصرف مواد جایگزین و سایر منابع می شود.

 • فایبر سمنت برد کنامیت از موادی مانند الیاف سلولز و سیمان ساخته شده است.

 • فایبر سمنت برد کنامیت فاقد آزبست است و با سخت ترین استانداردهای کد ساختمان آزمایش می شود تا از خانه محافظت کند و از سلامت بیشتری در محیط داخلی برخوردار باشد.

 • فایبر سمنت کنامیت همچنین کمک می کند تا پروژه ها واجد شرایط امتیاز LEED شوند.

 • سازندگان ساختمان با افزایش تقاضا برای نماهای خانه های پایدارتر ، به مواد مناسب برای کار نیاز دارند و فایبر سمنت برد گزینه مناسبی برای آنها می باشد.

شماره ۵: اضافه کردن کنتراست استارک

کنتراست شدید نام بازی در رنگ های خانه است. تعداد بیشتری از مالکان و سازندگان خانه ها ترجیح می دهند از نمای سفید با رنگ مشکی ، از جمله ناودان ها و نرده های بالکن استفاده کنند.

با این روند ، دیگر لازم نیست نگران یکنواخت بودن نمای خود باشید. سیاه و سفید تقریبا دو مورد از رایج ترین رنگ ها در تمام محصولاتی می باشد که در نمای خارجی از آن استفاده می کنند ، بنابراین لازم نیست منتظر کار رنگ آمیزی سفارشی باشید.و با استفاده از این رنگ ها در نمای خود فقط چشم ها را به ساختمان خود خیره می کنید. این یک روش عالی برای متمایز شدن از نماهای یکسان است ، کاری که بیشتر طراحان می خواهند این روزها انجام دهند و دوست دارند نمای ساختمان آنها متفاوت و چشم نواز باشد.

+ تعداد بازدید : 16 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:33

پله ها عنصر اساسی هر ساختمان چند طبقه هستند. پله ها عملکرد تزئینی مهمی دارند. آنها باید با زیبایی کل ساختمان هماهنگ شوند. علاوه بر این ، آنها می توانند اعتبار و مدرنیته بیشتری به فضای داخلی ببخشند. تعجب آور نیست که این روزها پله های ساخته شده از میکروسمنت یشتر محبوب می شوند. زیرا نگهداری آنها آسان ، مدرن و بسیار زیبا است. به لطف میکروسمنت ، می توانیم جلوه ای یکنواخت و زیبا روی پله ها و روی زمین به دست آوریم .

چرا مشتریان پله های میکروسمنت را انتخاب می کنند؟

Microcement پوشش تزئینی برتر برای کف و دیوار است. در واقع ، مشاهده کفپوش و دیوارهای پیوسته با روکش میکروسمنت در انواع اماکن تجاری بسیار معمول است. اما همچنین در حوزه داخلی ، این پوشش به دلیل ضد آب بودن و ضد لغزش بودن ، در بازسازی حمام و آشپزخانه محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده است.

اگرچه پله های میکروسمنت برای سهولت و سرعت بخشیدن به دسترسی به طبقات مختلف ساختمان مورد نظر طراحی شده اند ، اما از نظر بصری نیز یک عنصر طراحی قدرتمند هستند. در این مقاله ما همه چیز را که باید در مورد پله های میکروسکوپ بدانید ، مزایا ، انواع ، مناسب ترین رنگ ها ، نحوه درست ساختن راه پله میکروسمنت و یک سری نکات که به شما کمک می کند در این زمینه به یک متخصص واقعی تبدیل شوید را جمع اوری نموده ایم.

مزایای پله های میکروسمنت

 1. اولین و مهمترین مزیت میکروسمنت ها در پوشش پله ها مناسب بودن آنها برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی به دلیل مقاومت خوب در برابر شرایط جوی است.
 2. مزیت دیگر این روکش ها امکان تنظیم ویسکوزیته آنهاست. این مزیت باعث می شود تا با میکروسمنت گوشه پله ها را به طور کامل بپوشانید و پوششی یکنواخت و مناسب ایجاد می کند.
 3. میکرو سمنت در گروه پوشش ها با لغزش و سرخوردگی جزئی قرار دارد و بنابراین در استفاده از پوشش راه پله ،در کنار معیارهای زیبا شناختی و طراحی، پوشش های میکروسمنت برتری فنی نیز دارند.
 4. امکان تولید رنگ های مختلف میکروسمنت بر اساس دیگر المان های به کار رفته در ساختمان
 5. امکان ترمیم انواع راه پله ها، مانند پله های سیمانی، چوبی، موزاییک، سنگ و … به کمک میکروسمنت ها وجود دارد
 6. امکان اجرای آن ها با بافت های سنتی و شبیه چوب و سیمان

مزایای میکروسمنت عبارتست از:

 • تنوع بافت و رنگ
 • مقاومت سایشی بالا
 • مقاوم در برابر رطوبت و آب
 • مقاوم در برابر اشعه خورشید (برای فضاهای خارجی و نمای ساختمان)
 • مقاومت فشاری قابل ملاحظه
 • قابلیت اجرا در ابعاد بزرگ و بدون درز
 • قابلیت کشسانی بالا
 • استحکام بالا در برابر ترک
 • ویژگی خاص تمیز شوندگی در صورت ایجاد کثیفی و آلودگی بر روی آن

پله های میکروسمنت بسیار کاربردی هستند ، زیرا تمیز کردن آنها بسیار آسان است زیرا سطحی پیوسته و بدون اتصالات هستند که باعث می شود روند تمیز کردن هر مرحله سریع و آسان انجام شود. پله های میکروسمنت یک عنصر معماری بسیار متنوع هستند که به دلیل احساس ثبات ، وسعت و تمیزی که در آن ایجاد می شود ، عمدتا در طراحی داخلی استفاده می شود. با این حال ، به دلیل ظرافت ، شکوه و جلوه ای که دارد ، پوشاندن پله ها با میکروسمنت های بیرونی به طور فزاینده ای مد شده است.

انواع پله های میکروسمنت

امکانات طراحی که میکروسمنت برای پوشش پله ها دارد نامحدود است. در طبقه بندی ما ، دو عامل را در نظر گرفته ایم. در مرحله اول ، اینکه آیا مراحل پله های میکروسمنت بین دیوارها است یا خیر و نوع بالابرها. با این تمایز ، پله های میکروسمنت زیر را پیدا می کنیم:

پله های میکروسمنت بسته با دو دیوار ، پله های میکروسمنت بسته با یک دیوار ، پله های میکروسمنت بسته بدون دیوار ، پله های میکروسمنت باز با دو دیوار ، پله های میکروسمنت باز با یک دیوار ، پله های میکروسمنت باز بدون دیوار ، پله های ریزقطبی فرورفته در یک دیوار ، پله های میکروسمنت فرورفته بدون دیوار و پله های میکروسمنت با بستر مرکزی.

از کدام رنگ میکروسمنت برای پله استفاده شود؟

اگرچه خاکستری محبوب ترین رنگ برای پوشاندن راه پله ها با میکروسمنت است ، اما می توان از انواع رنگ ها برای ایجاد عنصر متمایز کننده در دکوراسیون خانه یا محل کار استفاده کرد. طیف گسترده ای از رنگ های میکروسمنت برای پله ها وجود دارد. اگر به دنبال دکوراسیونی جسورانه تر هستید ، از رنگ های خنثی برای طراحی مینیمالیستی و صنعتی گرفته تا رنگ های روشن تر. در مورد نوع میکروسمنت ، با کارشناسان ما در تماس باشید. شرکت مدرن سازان رادیس در زمینه فروش و اجرای ساز و کارهای خشک ساختمانی از جمله فایبرسمنت برد ، کناف کی پلاس ، کیپلاس و میکروسمنت فعال می باشد. برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

+ تعداد بازدید : 14 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:32

تا قبل از اینکه اقامتگاه بومگردی در گلستان پا در میان بگذارند سفرهای مردمی به صورت دیگری بود و اکثرا مردم برای اقامت از هتل ها و سوئیت اهای اجاره ای استفاده می کردند. ولی هزینه ها به صورتی بود که هر کسی توان رفتن و رزرو این سوئیت ها را نداشت. اما با روی کار آمدن اقامتگاه های بومگردی وضعیت کاملا متفاوت شده است سفرها کمی ارزان تر شده است و هم اینکه مسافرین هر مقصد می توانند با گویش و شیوه زندگی مردمان آن منطقه آشنا شوند و از تمامی غذاهای محلی آنها استفاده نمایند و همچنی می توانند سوغات و صنایه دستی این منطقه را خریداری نماییند.

تعریف اقامتگاه بومگردی

اقامتگاه های بومگردی به آن دسته از اقامتگاه هایی گفته می شود که در محیط روستایی و طبیعی و بر اساس بافت تاریخی و سیمای روستای مورد نظر باشد و همچنین حداکثر تعامل با جامعه محلی و توجه به اقلیم، زمینه حضور گردشگران را با کیفیتی قابل قبول و تعریف شده فراهم می نمایند.

بومگردی در زیارت

اقامتگاه بومگردی خانه دوست

این اقامتگاه بومگردی واقع در روستای زیبای زیارت میباشد. ساختمان اقامتگاه در طبقه همکف می باشد که دارای 3 اتاق مجزا می باشدکه هر کدام از این اتاق ها ظرفیت 4 الی 5 نفر را دارد. این اقامتگاه بدلیل حفظ سنت روستایی و همچنین فرهنگ مردمان گذشته که در این روستا زندگی می کرده اند اتاق ها دارای تختخواب و یخچال و همچنین تلویزیون اختصاصی نمی باشند و از این وسایل به صوت مشترک می توانید استفاده نمایید.

البته یکی از اتاق ها دارای حمام مجزا نیز می باشد. اما برای اسایش و رفاه شما مهمانان عزیز توالت ایرانی و فرنگی عمومی در داخل اقامتگاه در نظر گرفته شده است.صبحانه در این اقامتگاه همراه با اقامت می باشد و در صورتی که تجربه ی میل کردن غذاهای محلی گرگان را دوست داشته باشید می توانید قبل از ورود به اقامتگاه و با هماهنگی راهنمای خود غذای محلی سفارش دهید.

اما توجه داشته باشید آشپزخانه و امکانات آشپزی در این اقامتگاه در اختیار مهمان قرار نمی گیرد. در طبقه زیرین این اقامتگاه یک کافه رستوران فضای باز نیز وجود دارد که مهمانان میتوانند لذت نوشیدن انواع نوشیدنی های گرم و غذاهای سنتی محلی را در آنجا نیز تجربه کنند.


اقامتگاه بومگردی بهرام خاصه

این واحد در روستای زیارت است. مساحت خانه 220 متر است که 4 اتاق خواب دارد. امکانات ویلا به این صورت است که دارای دو تا یخچال , تلویزیون , لوازم خواب تا 15 نفر و اوازم پخت و پز تا 10 نفر می باشد. این واحد علاوه بر بخاری گازی دارای کرسی سنتی می باشد. دارای 80 متر حیاط می باشد و یک تاب سنتی نیز در حیاط وجود دارد.

اتاق های این اقامتگاه کف خواب هستند و سرویس بهداشتی و حمام در حیاط قرار دارد.اردیبهشت ماه بهترین فصل بازدید از این اقامتگاه است.در این فصل گل کاری های زیبا دراین منطقه انجام می شود .همچنین می توانید در این اقامتگاه لذت شب نشینی کنار آتش و سیب زمینی آتیشی را تجربه کنید
اقامتگاه بوم گردی زیارت دارای منوی خاص از غذاهای محلی و رسمی است که می توانید با رزرو صبحانه و نهار و شام ازغذاهای محلی این روستا بهره مند شوید

بومگردی در علی آباد کتول

اقامتگاه بومگردی پونه آرام

بومگردی پونه آرام واقع در روستای سیاه رودبار می باشد. این روستا در فاصله 20 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول واقع شده است. سیاه رودبار بزرگترین ذخیره گاه سرخدار می باشد و دارای طبیعت بی نظیری می باشد.

جاذبه های گردشگری به این اقامتگاه بومگردی سد کبودوال می باشد که در حدود 20 دقیقه فاصله دارد و شما می توانید از آنجا در حدود 15 دقیقه حرکت کنید و به پارکینگ آبشار کبودوال برسید و از بزرگترین آبشا خزه ای دیدن نمایید. علاوه بر این دیدنی ها شما میتوانید شیرآباد , جنگل زرین گل , جنگل سرخدار , آبشارهای چپه دره و نروز سیاه رودبار و همچنین جنگل ابر دیدن نمایید.

اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه

اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در بخش کمالانِ شهرستان علی آباد کتول و در منطقه نمونه گردشگری محمدآباد کتول واقع شده که یه اقامتگاه امن، استاندارد و با امکانات مناسب است که چشم انداز رو به کوه اون همه رو مجذوب خودش کرده. برای رسیدن به این اقامتگاه باید تا گرگان و سپس به شهر فاضل آباد که در 35 کیلومتری گرگان واقع شده رانندگی کنید.

مسیر دسترسی آسان و آسفالته است که در هر فصلی تردد رو راحت کرده. از فاضل آباد که به سمت ریگ چشمه حرکت کنید از روستای رحمت آباد و روستای محمدآبادکتول عبور می کنید.اگر در فصل بهار و تابستان سفر کنید زمین های برنج با عطر مست کننده برنج رو در اطرافتون دارید اما اگر در فصل پائیز سفر می کنید جنگل های هفت رنگ هیرکانی چشم اندازهای فوق العاده ای ایجاد می کنه.

چهارساختمان دوطبقه با 8 واحد 40 متری مجزا و نسبتا مجهز که در زمینی به مساحت پنج هزار متر در میان جنگل های انبوه هیرکانی قرار گرفته است .
واحدهای شماره 1 تا 4 واحدهایی هستند که در طبقات همکف قرار گرفته اند و سرویس بهداشتی فرنگی دارند، پس اگر فرد مسن همراه خود در سفر دارید این واحدها را برای اقامت خود رزرو کنید .

+ تعداد بازدید : 13 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:31

در مورد فواید آب آشامیدنی برای سلامتی بسیار گفته شده است. از آنجایی که بدن ما عمدتاً از آب تشکیل شده است، دقیقاً تا 60٪، طبق این مطالعه اخیر توسط دانشکده علوم آب USGS، مصرف روزانه آب تمیز و خالص کافی برای همه انسان ها ضروری است. آب برای همه عملکردهای بدن، اعم از گردش خون، هضم، حفظ عضلات، استخوان ها و پوست، تنظیم دمای بدن و غیره حیاتی است. بنابراین، عواقب ننوشیدن آب کافی بر سلامت جسمی، روانی و عاطفی می تواند بسیار باشد. علاوه بر این، کم آبی شدید می تواند شما را چاق و بیمار کند.

امروز نگاهی می اندازیم به این که اگر روزانه آب کافی ننوشید چه اتفاقی می افتد. فواید نوشیدن آب برای سلامتی و چرا یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب برای جلوگیری از مشکلات جدی سلامت ضروری است.

الف) اگر به اندازه کافی آب ننوشید چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که در بالا می بینید، دلایل نوشیدن آب بی پایان است. با این حال، آیا می دانید وقتی آب کافی نمی نوشید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد یا علائم هشدار دهنده ای که نشان می دهد بدن شما مقدار لازم آب را ندارد چیست؟ اگر مطمئن نیستید، در زیر علائم ننوشیدن آب کافی در روز آورده شده است. اینها به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا کم آب هستید یا خیر. نگاهی بیاندازید.

1. خستگی و بی حالی

یکی از نشانه های اصلی عدم نوشیدن آب کافی، خستگی مکرر و بی حالی است. کم آبی سطح انرژی شما را کاهش می دهد و شما را خسته می کند و شما را بداخلاق می کند. علاوه بر این، گردش خون شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود قلب برای پمپاژ اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما سخت تر شود، بنابراین انجام حتی پیش پا افتاده ترین کارها را برای شما دشوار می کند.

2. خشکی دهان، چشم و پوست

اگر به اندازه کافی آب ننوشید، منجر به خارش گلو، چشم درد، پوسته پوسته شدن پوست، ترک خوردن لب ها و دهانی می شود که به شدت خشک می شود زیرا به دلیل کمبود آب قادر به تولید بزاق نیست. نوشیدن آب کافی تضمین می‌کند که چشم‌ها، پوست و دهان شما مرطوب می‌مانند و به همین دلیل، برای دوری از این علائم ناخوشایند و دردناک باید خود را به خوبی هیدراته نگه دارید.

3. نفس بدبو و بوی بدن

یکی از عملکردهای اساسی بزاق کمک به دهان در مبارزه با اسیدها و باکتری ها است. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، به دلیل کم آبی، غدد بزاقی قادر به تولید بزاق مورد نیاز نیستند و مقابله موثر با اسیدها و باکتری های موجود در دهان را دشوار می کند و این به نوبه خود منجر به بوی بد دهان می شود.

به طور مشابه، آب به ترشح سموم از طریق عرق کمک می کند. اگر بدن شما کم آب باشد، نمی توانید این سموم (باکتری ها) را آزاد کنید، که در صورت تجمع منجر به بوی نامطبوع بدن به خصوص در زیر بغل، پاها و ناحیه کشاله ران می شود.

4. ادرار شما زرد تیره است

یکی از رایج‌ترین نشانه‌های عدم نوشیدن آب کافی، نبود ادرار کافی و رنگ زرد تیره‌تر ادرار است.

به طور متوسط، افراد حداقل سه تا چهار بار در روز ادرار می کنند و در حالی که ادرار زرد کم رنگ معمولی است، از طرف دیگر، سایه تیره تر، نشانه کم آبی شدید است. اگر متوجه این موضوع شده اید، پس این یک علامت هشدار است که باید بعد از عجله خود را هیدراته کنید.

5. دردهای عضلانی مکرر، گرفتگی عضلات و درد مفاصل

یکی دیگر از نشانه هایی که بدن شما به آب نیاز دارد زمانی است که شروع به گرم شدن می کنید، به خصوص در طول جلسات تمرین. آب دمای بدن شما را تنظیم می کند و گرم شدن بدن نشانه آن است که بدن شما مایعات کمی دارد که باعث اصطکاک می شود و باعث می شود عضلات شما سخت تر کار کنند و منجر به گرفتگی عضلات دردناک می شود.

علاوه بر این، الکترولیت ها برای روانکاری بدون درز عضلات مهم هستند. با این حال، کمبود آب منجر به عدم تعادل الکترولیت ها می شود که نه تنها منجر به گرفتگی عضلانی می شود، بلکه باعث درد در مفاصل نیز می شود.

6. سرگیجه و سردرد

کم آبی بدن منجر به از دست دادن شدید مایعات از بدن شما می شود که منجر به سبکی سر می شود و در برخی موارد باعث ایجاد حالت تهوع نیز می شود. به همین ترتیب، سطح هیدراتاسیون پایین‌تر، رسیدن خون و اکسیژن به مغز را سخت‌تر می‌کند که باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی می‌شود که باعث سردرد می‌شود که حداقل می‌تواند ناتوان‌کننده باشد.

7. هضم ضعیف و یبوست مکرر

آب برای تولید اسید گوارشی (معده) که به هضم راحت کمک می کند، ضروری است. هنگامی که بدن شما قادر به تولید اسید معده کافی نباشد، به دلیل کمبود آب، منجر به هضم ضعیف شده و حرکات روده را پر زحمت می‌کند، در نتیجه دفع مواد زائد را سخت‌تر می‌کند و در نتیجه باعث یبوست می‌شود.

8. افزایش وزن

متابولیسم سریع‌تر برای سوزاندن کالری‌هایی که از طریق غذا دریافت می‌کنیم ضروری است. با این حال، زمانی که من و شما به اندازه کافی آب نمی نوشیم، فرآیند متابولیسم را به میزان قابل توجهی کند می کند، در نتیجه چربی های بیشتری ذخیره می شود. و کالری در بدن ما به جای تبدیل آن به انرژی که در نهایت منجر به افزایش وزن می شود. آب قلیایی در این مورد بیشتر به کاهش وزن کمک می کند.

9. سیستم ایمنی ضعیف

یک سیستم ایمنی خوب و قوی برای سالم ماندن و مبارزه با بیماری ها و سایر عفونت های باکتریایی، قارچی و ویروسی مهم است. همانطور که در بالا مشاهده شد، کم آبی منجر به مشکلات زیادی می شود، و بدن شما را برای از بین بردن تجمع سموم دشوار می کند و این به نوبه خود، سیستم ایمنی شما را بیش از حد تحت فشار قرار می دهد، آن را ضعیف می کند و بدن شما را مستعد ابتلا به انواع خفیف و خفیف می کند. بیماری های تهدید کننده زندگی

+ تعداد بازدید : 12 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:30

چه قبلاً این کار را انجام داده باشید یا نه، ارسال مقاله برای چاپ در یک مجله، حداقل می‌توان گفت، فرآیندی است که اضطراب و استرس زیادی را به همراه دارد. پس از تمام تلاش های شما برای چندین ماه، یا حتی سال ها، در نهایت به رسمیت شناختن در اختیار شما قرار می گیرد. به همین دلیل است که جایی برای اشتباه نیست.

از فرآیند چاپ مقاله علمی پژوهشی چه انتظاری داریم؟

اگر مبتدی هستید، ممکن است در تلاش باشید که دقیقاً چه کاری انجام دهید. به هر حال، این یک فرآیند گام به گام است، گاهی اوقات با تعداد زیادی افراد و کاغذبازی درگیر می شود. همیشه مشخص نیست که بعد چه باید کرد. یک نسخه خطی عالی و باکیفیت بهترین راه برای ایجاد یک اثر خوب از همان ابتدا است و مقاله شما را در مسیر درست برای ارسال موفق قرار می دهد. در موسسه چاپ مقاله هدف ریسرچ ، با خدمات ویرایش زبان ما نه تنها نسخه خطی شما را اصلاح می کنیم، بلکه تضمین می کنیم که هیچ خطایی در متن وجود ندارد.

از طرف دیگر، اگر قبلاً مقالاتی را منتشر کرده اید، ممکن است تجربه کافی برای دانستن اینکه هر مقاله ارسالی در یک مجله متفاوت است، داشته باشید. یا مجله متفاوت است، یا زمینه تغییر کرده است، یا همتایان جدید هستند. شما هرگز نمی دانید چه چیزی می تواند درست یا نادرست باشد، به جز متغیری که تحت کنترل شما قرار دارد – اینکه نسخه خطی بدون خطا و برای پذیرش موفقیت آمیز است. در این مورد، ممکن است خدمات حرفه‌ای ویرایش زبان هدف ریسرچ را برای اصلاح متن خود با الزامات مجله مورد نظر در نظر بگیرید و به شما کمک کند روی پروژه‌های دیگر تمرکز کنید.

برای ارسال مقاله علمی آماده اید؟

برای بسیاری از محققان، قرار دادن مقاله خود در فرآیند ارسال مجله حرفه ای استرس زا است. در اینجا یک لیست ساده از کارهایی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تا با خیالی آسوده همه آنها را مرور کنید:

۱٫ مقاله خود را برای ارسال آماده کنید

اجازه ندهید که ماه ها تحقیق صرفاً به دلیل خطاهای متنی یا مشکلات قالب بندی رد شود:

اگر در زمینه زبان به کمک نیاز دارید، از یک سرویس ویرایش خارجی مانند Elsevier’s Author Services استفاده کنید. اما اگر به آن دسترسی ندارید می توانید ترجمه نیتیو خود را به موسسه هدف ریسرچ بسپارید

۲٫ در ارسال مقاله خود برای انتشار عجله نکنید

دستنوشته خود را با دقت دوباره بخوانید و اصلاح کنید. بازخوانی در زمینه تحقیق ضروری است و به شناسایی رایج ترین مشکلات و کاستی های نسخه کمک می کند که در غیر این صورت ممکن است نادیده گرفته شوند. اغلب، خواندن متن خود با صدای بلند خطاهای بیشتری را نسبت به خواندن بی‌صدا برای خودتان نشان می‌دهد. اگر در مورد کیفیت متن خود شک دارید، خدمات ویرایش حرفه ای زبان Elsevier را در نظر بگیرید.

۳٫ یک نشریه مناسب را انتخاب کنید

مجله مناسب برای مقاله شما می تواند به طور چشمگیری شانس پذیرش شما را افزایش دهد و اطمینان حاصل کند که به مخاطبان هدف شما می رسد.

یاد آوری:

 1. اهداف و دامنه مجله را بخوانید تا مطمئن شوید که با مقاله شما مطابقت دارند.
 2. بررسی کنید که آیا می توانید ارسال کنید – برخی از مجلات فقط دعوت نامه هستند.
 3. از معیارهای ژورنال برای اندازه گیری تأثیر آن استفاده کنید. در واقع، می‌توانید سایر اطلاعات اضافی را نیز بررسی کنید – مانند سرعت و دسترسی تا بفهمید که آیا این اطلاعات برای شما مناسب است یا خیر.
 4. اهداف و دامنه و دستورالعمل های نویسنده مجله هدف خود را به دقت بخوانید
 5. هنگامی که فکر می کنید دستنوشته شما برای ارسال آماده است، گام مهم بعدی این است که اهداف و محدوده مجلات را در منطقه مورد نظر خود مطالعه کنید. انجام این کار شانس پذیرش نسخه خطی شما برای چاپ را افزایش می دهد.
 6. یک کاورلتر همراه با دستنوشته ارسال کنید
 7. هرگز اهمیت نامه پوششی خطاب به سردبیر یا سردبیر مجله هدف را دست کم نگیرید. یک کاورلتر خوب باید بر ۳ جنبه اصلی تأکید کند: موضوع اصلی مقاله، اصالت/تازه بودن آن و ارتباط نسخه خطی با مجله مورد نظر.
 8. با عنوان و چکیده خود تاثیر اولیه خوبی داشته باشید
 9. عنوان و چکیده اجزای فوق‌العاده مهم یک دست‌نوشته هستند، زیرا اولین عناصری هستند که ویراستار مجله می‌بیند. آنها نسبت به کل کار علاقه و کنجکاوی ایجاد می کنند.

حال، اگر مقاله شما توسط مجله رد شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ این به هیچ وجه پایان جهان نیست. مراحل بسیار واقعی وجود دارد که می توانید برای انتشار در یک مجله معتبر بردارید.

+ تعداد بازدید : 12 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:29

بدون شک، هزینه های چاپ رنگی کتاب چه به صورت دیجیتال و چه به صورت افست خیلی بیشتر از چاپ تک رنگ است. البته در صورتی که کتاب رنگی بخواهد در تیراژ زیر ۵۰۰ نسخه انتشار یابد به صورت دیجیتال و در تیراژ بیش از ۵۰۰ نسخه و تا ۱۰۰۰ نسخه از چاپ افست استفاده خواهد شد. البته چاپ دیجیتال کتاب این مزیت را دارد که در آن امکان چاپ همزمان کتاب به صورت تک رنگ و رنگی وجود دارد. همچنین از این مزیت برخوردار است که امکان چاپ کتاب در رنگ های مختلف و متفاوت با نسخه قبلی چاپ شده را دارد. بنابراین در چاپ رنگی کتاب، به طور کلی، چاپ دیجیتال مناسب تر است.

محاسبه هزینه چاپ کتاب رنگی

۱- تعداد صفحات کتاب: هزینه چاپ متن رنگی یک کتاب را بر اساس تعداد فرم های آن (هر ۱۶ صفحه از کتاب را اصطلاحاً یک فرم و هر ۸ صفحه یک نیم فرم می گویند. هر ۴ صفحه از کتاب را نیز یک لت می گویند) می سنجند. تعداد فرم های کتاب نیز بر اساس نسبت ۸تایی از تعداد صفحات کتاب محاسبه می شود. همچنین هرینه چاپ رنگی کتاب به نسبت هزینه چاپ آن به صورت سیاه و سفید محاسبه می شود. هر فرم کتاب در دو دستگاه چاپ می شود؛

مثلا اگر چاپ هر دستگاه به صورت سیاه و سفید حدود ۵۰ هزار تومان باشد، برای چاپ رنگی بیش از ۵ برابر آن یعنی از ۲۵۰ هزار تومان تا حدود ۳۰۰ هزار تومان هزینه می برد. البته به ویژه در چاپ دیجیتال کتاب نسبت معکوسی بین تعداد صفحات کتاب رنگی و هزینه چاپ آن وجود دارد، یعنی هر چه تعداد صفحات بیشتر شود، درصد هزینه چاپ هر صفحه نیز کمتر بوده یا از تخفیف های ناشران برخوردار خواهد شد.

۲- قطع کتاب: هزینه چاپ کتاب رنگی مانند چاپ سیاه و سفید بسته به قطع(اندازه) کتاب متفاوت است، چرا که تعداد صفحات کتاب نیز بسته به قطع آن متفاوت است. قطع های رایج در چاپ رنگی کتاب ، رحلی و رقعی است، هرچند به صورت وزیری، پالتویی و جیبی هم می توان کتاب رنگی چاپ کرد.

۳- جنس کاغذ: اینکه در چاپ کتاب رنگی از کاغذ تحریر استفاده شود یا کاغذ گلاسه و اینکه وزن آن چند گرم باشد در محاسبه هزینه های آن تأثیر خواهد داشت، چرا که کاغذ گلاسه از کاغذ تحریر و کاغذ مثلاً ۸۰ گرمی از کاغذ ۷۰ گرمی گرانتر است. هزینه کاغذ درجه یک، که هر بند آن شامل ۵۰۰ برگ است حدود ۶۰ تا ۹۰ هزارتومان است.

۴- نوع رنگ: اینکه نوع رنگ به کار رفته در چاپ کتاب رنگی ، مرکبی باشد یا تونری، در محاسبه هزینه چاپ رنگی کتاب اثرگذار خواهد بود.

۵- تعداد رنگ: اینکه در صورت چاپ افست کتاب ، کتاب بخواهد تک رنگ باشد یا دو رنگ یا چهار رنگ، با افزایش تعداد رنگ ها بر هزینه ها نیز افزوده شده و ممکن است تا چندین برابر افزایش یابد.

۶- نوع جلد: اینکه جلد کتاب به صورت شومیز باشد یا گالینگور در محاسبه هزینه ها تفاوت خواهد گذاشت چرا که جلد گالینگور که در چاپ کتاب رنگی بیشتر مورد استفاده است،از شومیز گران تر تمام می شود.

۷- سایر موارد: مواردی چون سلفون کتاب (براق یا مات)، لبه برگردون (بدون لبه، یک لبه یا دو لبه)، و اینکه کتاب دارای عکس، جدول، نمودار و … باشد یا نباشد و علاوه بر متن کتاب این موارد نیز بخواهد به صورت رنگی یا سیاه و سفید چاپ شود در محاسبه هزینه چاپ کتاب رنگی تأثیرگذار خواهد بود.

هزینه چاپ کتاب بر اساس نوع روش انتخابی (رنگی یا سیاه و سفید) و نوع چاپ (دیجیتال یا افست) و مولفه های دیگر متفاوت می باشد.

برای چاپ کتاب رنگی می توان از یکی از دو روش دیجیتال یا افست استفاده کرد. چاپ دیجیتال نوعی چاپ است که در آن از دستگاه های دیجیتال و تمام اتوماتیک بهره گرفته و برای چاپ تعداد محدود کتاب مورد استفاده است. چاپ افست در واقع نوعی از چاپ لیتوگرافی است. در گذشته، برای این نوع چاپ از دستگاه های دستی و نیمه اتوماتیک بهره گرفته می شد ولی امروزه از دستگاه های اتوماتیک استفاده می شود.

چاپ دیجیتال کتاب بر دو نوع است:

چاپ تک رنگ یا مشکی (سیاه و سفید)

چاپ رنگی

چاپ افست کتاب نیز بر سه نوع است:

چاپ تک رنگ

چاپ دو رنگ

چاپ چهار رنگ

+ تعداد بازدید : 12 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:28

انسانها، حیوانات، گیاهان، حتى اشیای بیجان مانند صندلی، میز یا ساختمان همه و همه در اطراف خود میدانها و فرکانسهای مختلف انرژی دارند که با هم تبادل انرژی انجام میدهند و بر روی یکدیگر اثر می گذارند. بعضی اوقات همدیگر را تضعیف و گاهی اوقات نیز همدیگر را تقویت می کنند. شما نیز دائما در حال تبادل انرژی با همه چیزهای ی که در اطرافتان میباشند اعم از اشياء، حیوانات، گیاهان، انسانها و غیره هستید. به عنوان مثال هنگامی که شما با افراد غمگین و یا افسرده رفت و آمد می کنید، خود نیز افسرده میشوید. این در مورد رفت و آمد با افراد شاد نیز صدق می کند و شما را شادتر و خوش بین تر می کند. این امر به دلیل تبادل انرژی با چنین افرادی میباشد. اینکه چه نوع انرژی هایی دارید نیز باعث میشود تا سطح انرژی دیگران را پایین یا بالا ب برید.

از نظر فنگ شویی میزان انرژی به چه مواردی بستگی دارد؟

شما بر سطح انرژی، نوع انرژی اشخاص نیز متفاوت است. گاهی این انرژیها با هم هماهنگ هستند و همدیگر را تقویت می کنند و یا ممکن است نوع انرژی بعضی اشخاص با هم در تضاد باشد، در این صورت احساس خوبی نسبت به هم نخواهند داشت و همه اینها به دلیل تبادل انرژی هایی است که بین افراد صورت می گیرد. بنابراین نوع، کیفیت، حرکت و همچنین میزان انرژی موجود در خانه و محل کار و هر مکان دیگری، و نوع انرژی شما نیز می تواند بر سلامت جسمی و روحیتان و مسائل دیگر همچون احساس آرامش در یک مکان و یا احساس نامطلوب در مکانی دیگر تاثیر بگذارد.بنابراین جریان داشتن درست و مناسب انرژی چی بسیار مهم است.

چرا بعضی از مکان ها دارای انرژی مثبت و برخی دیگر دارای انرژی منفی هستند؟

خانه ها و مکانهای مختلف، هر کدام مان ند انسانها انرژی دارند. شما نیز این توانایی را دارید که با ورود به یک مکان، انرژی آن مکان را حس کنید و نوع انرژی آن مکان را دریافت کنید. بعضی از خانه ها انرژیهای شادی دارند، بنابراین هنگام انتخاب خانه به حستان اعتماد کنید. همان طور که با دیدن اشخاص می توان تا حدودی به درون آنها پی برد، با دیدن خانه ها و ساختمانهای مختلف نیز میتوان تا حدودی به انرژی آنها پی برد. بدین صورت که یک مکان میتواند احساس راحتی و شادی و مکان دیگری احساس غم و ترس و گیجی را در ما به وجود اورد و همه آنها به نوع انرژیهای ثبت شده در آن مکان و یا نوع دکوراسیون و معماری مکان نیز بستگی دارد. هر اتفاقی که در یک مکان میافتد و یا احساسات و افکار اشخاصی که در آنجا حضور دارند و حتی انرژی صحبتهای آنها، در تمام اتم های فضا و دیوارها و اثاثيه أن مکان ثبت و ضبط میشود و شما میتوانید با استفاده از تواناییهای انرژیتیک خود و تبادل انرژی، انرژیهای آن مکان را دریافت کنید و تشخیص دهید که آیا این انرژیها مثبت هستند یا منفی.

بنابراین هنگامی که وارد مکانی که امواج منفی دارد میشوید به دلیل تبادل انرژی که وارد بدنتان میشود ممکن است دچار سردرد، حالت تهوع و سنگینی شوید و یا حتی در قسمتهای مختلف بدن احساس درد کنید، در این صورت لازم است مکان مورد نظر را ترک کنید تا سطح انرژی تان پایین نیاید. برای خارج کردن أمواج منفی نیز حتماً دست و پا و صورت تان را با آب سرد بشویید. البته مکانها را میتوان با پاکسازی و یا رنگ کردن و با توجه به نکات مختلف فنگ شویی درمان کرد؛ همان طور که یک فرد افسرده را نیز با روان درمانی و کار کردن روی او، میتوان دوباره شاد کرد.

آلوده شدن انرژی چی چگونه اتفاق می افتد و چه مضراتی دارد؟

فنگشویی به حرکت انرژی چی توجه دارد. این انرژی، معمولا در حرکت است و حرکت آن به صورت مستقیم و کمی موج دار است، مانند حرکت شعله شمع و یا حرکت دود در هوا. اما در بر خورد با موانع مختلف، ساکن و یا تند میشود و یا تغییر جهت میدهد. بهترین حالت در زندگی و چیدمان وسایل، وقتی است که در آن نیروی انرژی چی بتواند در مکانهای مختلف مانند جویباری آرام یا نسیمی ملایم جریان داشته باشد. انرژی چی به خودی خود ماهیتی مثبت دارد، اما با توجه به شرایط محیطی میتواند به انرژی منفی تبدیل شود که به آن ((شاچی shachi یا شار )) گفته میشود که برای انسان مضر میباشد.

کسانی که برای مدت طولانی در معرض شاچی یا انرژی چی الوده قرار میگیرند، بعد از مدتی، انرژیشان کم میشود، یا افسرده میشوند و یا به بیماریها و مشکلات مختلفی در زندگی دچار میشوند

۱۴ مورد که باعث آلوده شدن انرژی چی می شود:

 1. اگر چی راکد بماند و در نقاطی از خانه متوقف و یا ساکن شود و نتواند جریان آزادانهای در خانه داشته باشد به انرژی مخرب شاچی تبدیل میشود. که در این صورت مانند برکه ای است که از جلبکها پوشیده شده و آب آن کدر و الوده است. این انرژی منفی میتواند باعث خستگی، عدم تمرکز، افسردگی و از دست دادن سلامت و ثروت شود. حتی ممکن است احساس کنید با وجود تلاشهای شما مانعی در سر راه رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان وجود دارد و مدام بدشانسی میآورید. معمولا در مکانهایی که تاریک است و یا ریخت و پاش و بی نظمی وجود دارد و یا مکانهایی که بدون استفاده میباشد، انرژی چی راکد و آلوده میشود. بنابراین از بی نظمی بیرهیزید و مکانهایی را که بدون استفاده هستند، هر از چند گاهی گردگیری و در و پنجره آن قسمت را باز و بسته کنید.

همچنین هر چند وقت یک بار بعضی از اثاثیه مانند مبلمان را جابه جا کنید و یا تکان دهید تا انرژیای را که در زیر این اثاثیه محبوس ماندهاند، به حرکت در أآورید. تغی یر دکوراسیون منزل نیز میتواند به تغییر و حرکت انرژی در خانه کمک کند. بنابراین اگردچار رکود انرژی شده اید . انرژی چی در وسایلی که گوشه های منحنی و گرد دارند جریان سالمتر و بهتری دارد، اما در حتما وسایل خانه تان را جابه جا کنید. بهتر است مبلمان و تختخواب و اثاثیهای از این قبیل با دیوار به اندازه چند سانتی متری فاصله داشته باشند تا انرژی بتواند به راحتی در پشت آنها حرکت کند. گوشه ها و تقاطع دیوارها نیز انرژی راکد میماند، بنابراین بهتر است در گوشه ها از یک گیاه یا منبع نور مان ند آباژور و یا یک آب نما استفاده کنید

 1. . اگر این انرژی به صورت جریان شدید باشد، نیز به شاچی تبدیل میشود که مثل طوفان یا سیل است و باعث پراکندگی چی میشود و در این حالت بیش از حد احساس اضطراب و هیجان می کنید، زود عصبانی میشوید، بدون هیچ دلیلی دلشوره دارید، به شک و دودلی میافتید، در روابطتان احساس ناپایداری خواهید کرد و ارتباط با دیگران برای شما سخت خواهد شد. حرکت انرژی چی در راهروهای باریک و بلند بسیار شدید میشود؛ بنابراین از ساخت این گونه راهروها خود داری کنید. البته شما میتوانید وقتی سرعت انرژی بالاست با استفاده از وسایل سنگین مثل مبلمان، مجسمه های سنگین و یا حتی استفاده از میز، گلدان و آباژور در سر راه انرژی چی، سرعت آن را پایین بیاورید.
 2. تشعشعات الکترومغناطیسی ساخته دست بشر میتواند انرژی چی را الوده کند. انرژی چی در برخورد با امواج بی سیم، مایکروویو، کامپیوتر، موبایل، کابلهای هوای ی برق، ماهواره و غیره ماهیت منفی پیدا می کند و این امواج بخصوص روی سلامت انسان تاثیر بسیار مخربی دارند. تلویزیون، کامپیوتر و ماکروویو وسایلی هستند که در حالت خاموش نیز امواج الکترومغناطیسی نید برق آنها را از پریز بکشید و یا تولید میکنند که بهتر است هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید در داخل محفظه ای نگه دارید و یا روکشی روی آنها بیندازید. سعی کنید در هنگام خواب که بدن انسان بیشترین انرژی را دریافت می کند وسایل الکتریکی و برقی و همچنین موبایل در نزدیکی خود قرار ندهید.
 3. استفاده زیاد از مواد مصنوعی مثل لباسهایی با جنس نایلون و یا مواد شیمیایی مثل واینکس جوهر نمک و غیره نیز از دیگر عوامل الوده کننده انرژی چی میباشند.
 4. انرژی چی در وسایلی که گوشه های منحنی و گرد دارند جریان سالمتر و بهتری دارد، اما برخورد با اجسام و گوشه های نوک تیز و شکسته به شاچی تبدیل میشود که مانند تیری نامرئی و سمی به سوی شما پرتاب میشود. به همین دلیل برای جریان داشتن چی به صورت مثبت باید از وسایل نوک تیز اجتناب کرد. مثلا اثاثیه ای که لبه گرد دارند بهتر از وسایل نوک تیز است. در آپارتمانها و خانه های ی که گوشه ها و زوایای تیز، برآمدگی دیوارها، ستونها، گوشه های میز، چاقوها، سیخها و غیره دارند، همه و همه باعث میشوند تا چی بعد از برخورد با این زوایای تیز، آلوده شود و امواج منفی به وجود آید. این مقدار شاچی به اندازه و ارتفاع زوایا بستگی دارد که باعث دلهره و اضطراب و همچنین مشاجره بین افراد میشوند و م مکن است روی سلامتی شما نیز تاثیر منفی داشته باشد. زوایای تیز را میتوان با آب نماها، گیاهان، درختچه های تزئینی، پارچه و یا یک گوی کریستالی پوشاند. میتوانید با استفاده از سمباده بعضی از گوشه های تیز را به گوشه های گرد تبدیل کنید. در مورد ستونهای با زوایای تیز نیز میتوانید از گیاه خیزران (بامبو) در اطراف آن استفاده کنید و یا گیاه پیچک را دور ستون بپیچید تا باعث کاهش اثر منفی آن شود. حتی میتوانید با استفاده از ورقه طلقی بزرگ و زیبا دور ستون را به صورت استوانه بپوشانید.

نکته: اگر تیرهای سمی دیده نشوند کمتر میتوانند تهدید به حساب آیند.

 1. از عوامل دیگری که باعث آلوده شدن انرژی میشود کثیفی، چرک، گرد و خاک و تمام چیزهای ی است که محیط زندگی را آلوده می کند. این آلودگیها انرژی منفی را منتشر می کند، بنابراین نظافت یکی از ارکان مهم فنگشویی است.

نکته: اگر این آلودگیها درون محفظه ای باشند با وجود امواج منفی و مخرب، شاچی کمتری را به محیط پخش می کنند. به عنوان مثال ظرفهای کثیفی که در درون ماشین ظرفشوی ی قرار دارند و یا لباسهای چرکی که در درون محفظه ای بسته نگهداری میشوند، به دلیل اینکه دیده نمیشوند و در محیط بسته هستند، کمتر میتوانند امواج منفی تولید کنند.

استفاده از عدد کوا مرتبط می تواند به جریان انرژی و ثروت کمک کند.

 1. هر حادثه و یا اتفاقی که در یک خانه میافتد حتی رفتارها و صحبتهای افراد ساکن در یک مکان، در فضا و همچنین در دیوارها، کف و وسایل موجود در آن خانه و مکان ثبت میشود و انرژی آن محیط را آلوده می کند. بنابراین خیلی مهم است که قبل از اسباب کشی و یا خرید خانه و یا اجاره مغازهای علاوه بر اینکه به تاریخ ساخت ان مکان توجه کنید، از چگونگی زندگی ساکنان قبلی مکانی که میخواهید در آنجا زندگی یا کار کنید مطلع شوید. زیرا شخصی که برای سالها در مکانی زندگی میکند، ناخوداگاه انرژیهای ان مکان را تغییر میدهد و یا بر اثر حوادث مختلف، انرژی آنجا آلوده میشود. این تغییر و آلودگی انرژی، روی زندگی شما نیز تاثیر مخرب می گذارد. بنابراین خیلی پاکسازی کنید.

مهم است مکانی را که میخواهید در آن زندگی کنید، حساسیت این انرژی به قدری است که حتی در برخورد با اعمال و گفتارهای ناپسند نیز از مثبت به منفی تغییر ماهیت میدهد. بنابراین سعی کنید همواره از کلمات مثبت و زیبا استفاده کنید

همچنین دعاها را با صدای بلند ادا کردن در بالا بردن سطح انرژی موثر است.

 1. محله، نوع فرم بنا، معماری، جهت جغرافیای ی ساختمان، زیبای ی و نوع مصالح به کار رفته در ساختمانی که در آن زندگی می کنید بسیار مهم است و میتواند جریان چی را تغییر دهد و یا آلوده کند.
 2. تاریکی باعث ألوده شدن چی میشود، بنابراین در هر کجا که میخواهید انرژی را تقویت کنید یک چراغ روشن بگذارید.
 3. نوربسیار شدید نیزاز عواملی است که باعث آلوده شدن انرژی چی میشود. درمکانهایی که پنجره های زیاد و بلندی دارد و نور شدیدی به محیط وارد میشود، از پرده ها برای تنظیم نور استفاده کنید
 4. نورهای مصنوعی و یا لامپهای فلورسنت نیز بر انرژی تاثیر می گذارند. بنابراین در طول شب چراغها را بدون محافظ نگذارید.
 5. رطوبت زیاد باعث میشود تا قابلیت نفوذاشعه ماوراء بنفش خیلی بیشتر شود و انرژی چی را آلوده کند
 6. گرما و سرمای شدید نیز باعث آلوده شدن انرژی میشود، بنابراین همیشه دمای خانه را به حالت متعادل نگه دارید.

+ تعداد بازدید : 13 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:27

دفاع شخصی به مجموعه ای از دانش و مهارت ها گفته می شود که فرد می تواند با تکیه بر آنها در زندگی روزمره خود از امنیت بیشتری برخوردار شود. آموزش دفاع شخصی مربوط به زمانی است که شخصی سعی می کند به شما یا اطرافیان شما تجاوز کند یا می خواهد به اموال شما دسترسی پیدا کند. وقتی پلیس یا عوامل بازدارنده وجود ندارد و مجبورید بجنگید. برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه دفاع شخصی در گرگان پلتفرم مدرسیاب را دنبال کنید .

مدرس یاب یک پلتفرم جامع آموزشی است که مدرسان و آموزشگاه ها را معرفی می کند. یک منبع جامع که همه ی مدرسان و آموزشگاه های گرگان را در یک جا جمع کرده تا مخاطبان براحتی درهر رشته ی آموزشی بتوانند مدرس و آموزشگاه مورد نظر خود را پیدا کنن و از این خدمات استفاده کنن.(این روش باعث صرفه جویی در زمان می شود چرا که براحتی به بیشترین مدرسان و آموزشگاه ها در یک مکان دسترسی داریم، و همچنین دیگر نیاز نیست برای هر آموزشی جاهای مختلف را برای پیدا کردن مدرس و آموزشگاه در رشته مورد نظر جستجو کنیم )

آموزش دفاع شخصی در گرگان

دفاع شخصی مانند دیگر هنرهای رزمی (کاراته، آیکیدو ، کنگ فو، ...) باید با تلاش و پیگیری های مستمر دنبال شود تا بتواند در ذهن و بدن شما جا بیفتد. برای آموزش دفاع شخصی ابتدا باید از ساده ترین تکنیک ها شروع کرده و آن ها را به درستی و با رعایت اصول اولیه فرا بگیرید. پس از آن که در تکنیک های ابتدایی دفاع شخصی حرفه ای شدید بایستی به سراغ تنیک های سخت تر رفته و یا افزایش دقت و سرعت در خود، آن ها را نیز با کمی تلاش یاد بگیرید.

همچنین برای دفاع از خود نیز بایستی ابتدا دفاع در برابر ساده ترین تکنیک های حمله را فرا گرفته و با تمرین و مرور، دفاع در برابر تکنیک های پیچیده تر حمله را نیز امتحان کرده و مهارت های خود را در این زمینه تقویت نمایید.

کلاس خصوصی دفاع شخصی در گرگان

آموزش دفاع شخصی همواره مورد توجه بسیاری از افراد و علاقه مندان به این فنون بوده و هست. افرادی که قصد استفاده از کلاس خصوصی دفاع شخصی را دارند، می‌ توانند با استفاده از سایت مدرس یاب بهترین و معتبر ترین آموزشگاه های دفاع شخصی در گرگان را شناسایی کنند. توصیه ما به افراد این است که با توجه به گستردگی آموزشگاه های موجود ، قبل از انتخاب آموزشگاه ، نسبت به بررسی ویژگی هایی که این آموزشگاه ها دارند و اساتیدی که در آن مورد استفاده می باشند اقدام نمایید .

هزینه آموزش دفاع شخصی در گرگان

هزینه کلاس دفاع شخصی با توجه به تجربه و سابقه مدرس ، مدرک تحصیلی ، روش تدریس و … بستگی دارد و بهترین راه این می باشد که شما از طریق شماره تماس های موجود در سایت با مدرسان مربوطه تماس حاصل نمایید تا آنها بعد از صحبت با شما و اطلاع از شرایط شما قیمت یا هزینه تدریس را به شما اعلام نمایند.اما درکل با توجه به کیفیت بالای دوره ها و کلاس های ما، هزینه هایی که ما به شما اعلام می نماییم قطعا مناسب و منصفانه خواهد بود.

معلم خصوصی دفاع شخصی در گرگان

سعی کنید در انتخاب معلم خصوصی خود از معلمانی استفاده کنید که سابقه تدریس موفقی داشته باشند و همچنین در زمینه مورد نظر شما تخصص کافی را داشته باشد . داشتن مدرک معتبر برای انتخاب معلم خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

توجه داشته باشید که آموزشگاه های تدریس خصوصی دفاع شخصی معمولا از کسانی برای تدریس استفاده می کنند که سابقه موفق و همچنین مدارک معتبر داشته باشند و به شما پیشنهاد می کنیم حتماً از افرادی که سابقه خوبی دارند و موفق عمل کردند استفاده کنید تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید.

+ تعداد بازدید : 12 |
نوشته شده توسط naghmeh در چهارشنبه 20 بهمن 1400 و ساعت 13:26